POHYBUJEME SE VE SVĚTĚ IT

Java, Testing, SAP, PHP… to všechno jsou pojmy z naší běžné pracovní hantýrky. Označují názvy prostředí a IT specialistů, s nimiž spolupracujeme a dodáváme je na jednotlivé klientské projekty. Pokud se teď děsíš, že bez trvalého studia slovníku cizích pojmů to nepůjde, můžeme tě uklidnit. I bez předchozích IT zkušeností se dá všechno snadno naučit, pak už to bývá "pořád dokola"… Na druhou stranu – i ti nejseniornější z nás se občas potkávají s novým pojmem a snaží se ho rozlousknout, protože rozpětí téhle oblasti je něco jako vesmír – nekonečný a většinou lidí stále neprobádaný :-).

Miroslav Pihorňa, Branch Manager Praha

Předchozí zkušenosti s IT nejsou nezbytností, důležitá je ale chuť proniknout do této oblasti a chtít se sebevzdělávat. Dobrý Sourcing Manager mimo to, že musí být komunikativní, chytrý a empatický, by se taky nikdy neměl vzdávat. Často se stává, že máte dopoledne oslovených třicet lidí na jednu IT pozici a nedaří se vám najít vhodného kandidáta s dobrou dostupností. A po dalších pár hodinách odesíláte dva odpovídající životopisy ke klientovi…“

Marta Hartmanová, Sourcing Manager Praha

„Neorientuješ se ve světě IT? I já vystudovala úplně jiný obor. V IT odvětví jsem měla pouze uživatelské znalosti. Společnost mi ale poskytla dostatečné know how, abych mohla funkci Sourcing Managera vykonávat. Díky moderním procesům a technologiím, které mi společnost poskytuje, jsou moje nabídky vidět a to hlavně v on-line prostředí :-).

Vilém Terich, Chief Marketing Officer

„U každého z nás je neodmyslitelným předpokladem chuť se naučit něco nového, sledovat trendy v oboru i mimo něj, sebevzdělávat se, nebát se inovativních postupů, moderních nástrojů a rychlých změn. Dostanete šanci vybudovat si osobní brand. Díky tomu se bude i vaše kariérní stránka rozvíjet. K plnému využití potencionálu nepotřebujete perfektní znalost pojmů a zkratek například z oboru IT. V dnešní době si vše dokážeme dohledat sami. Navíc se můžete se spolehnout na týmové zázemí - pokud něco nevíte, stačí se zeptat zkušených kolegů. Individualisté si nepřijdou na své, ale cílevědomost je na místě. :-)”

Barbora Balcarová, Sourcing Leader Ústí nad Labem

 „Hlavním předpoklad úspěchu a pocitu naplnění z této práce? Podle mě chuť rozvíjet se v personalistice, velmi dobrá komunikace, selský rozum a tah na branku, protože kandidáti nejsou stroje, každý má svá specifika a představy. My nové kolegy  nechceme měnit, ale máme samozřejmě nějaká pravidla. Ta ovšem nejsou nijak dogmatická, určitě od nás nedostanete předepsaný "call script" v kravatě, do komunikace se musí vždy přidat kousek sebe, a o tom to je. Zkušenost s IT je vítána, ale není vyžadována. Z mého týmu nebyl v IT znalý nikdo, vše je o tom, mít chuť se rozvíjet. Každý den se tu člověk v podstatě posouvá dál, protože pojem IT je velice rozsáhlý a my nechceme a ani nesmíme usnout na vavřínech.“