Kariéra

POHYBUJEME SE VE SVĚTĚ IT

Java, Testing, SAP, PHP… to všechno jsou pojmy z naší běžné pracovní hantýrky. Označují názvy prostředí a IT specialistů, s nimiž spolupracujeme a dodáváme je na jednotlivé klientské projekty. Pokud se teď děsíš, že bez trvalého studia slovníku cizích pojmů to nepůjde, můžeme tě uklidnit. I bez předchozích IT zkušeností se dá všechno snadno naučit, pak už to bývá "pořád dokola"… Na druhou stranu – i ti nejseniornější z nás se občas potkávají s novým pojmem a snaží se ho rozlousknout, protože rozpětí téhle oblasti je něco jako vesmír – nekonečný a většinou lidí stále neprobádaný :-).

Miroslav Pihorňa, Branch Manager Praha

Předchozí zkušenosti s IT nejsou nezbytností, důležitá je ale chuť proniknout do této oblasti a chtít se sebevzdělávat. Dobrý Sourcing Manager mimo to, že musí být komunikativní, chytrý a empatický, by se taky nikdy neměl vzdávat. Často se stává, že máte dopoledne oslovených třicet lidí na jednu IT pozici a nedaří se vám najít vhodného kandidáta s dobrou dostupností. A po dalších pár hodinách odesíláte dva odpovídající životopisy ke klientovi…“

Veronika Slabáková, Sourcing Manager Ústí nad Labem

„Neorientuješ se ve světě IT? I já vystudovala úplně jiný obor. V IT odvětví jsem měla pouze uživatelské znalosti. Společnost mi ale poskytla dostatečné know how, abych mohla funkci Sourcing Managera vykonávat. Jezdila jsem do Prahy na školení, měli jsme také dvoudenní IT kurz, díky kterému jsme pochopili nejenom význam jednotlivých pracovních pozic :-)."

Vilém Terich, Chief Marketing Officer

„U každého z nás je neodmyslitelným předpokladem chuť se naučit něco nového, sledovat trendy v oboru i mimo něj, sebevzdělávat se, nebát se inovativních postupů, moderních nástrojů a rychlých změn. Dostanete šanci vybudovat si osobní brand. Díky tomu se bude i vaše kariérní stránka rozvíjet. K plnému využití potencionálu nepotřebujete perfektní znalost pojmů a zkratek například z boru IT. V dnešní době si vše dokážeme dohledat sami. Navíc se můžete se spolehnout na týmové zázemí - pokud něco nevíte, stačí se zeptat zkušených kolegů. Individualisté si nepřijdou na své, ale cílevědomost je na místě. :-)”

Barbora Balcarová, Sourcing Leader Ústí nad Labem

 „Hlavním předpoklad úspěchu a pocitu naplnění z této práce? Podle mě chuť rozvíjet se v personalistice, velmi dobrá komunikace, selský rozum a tah na branku, protože kandidáti nejsou stroje, každý má svá specifika a představy. My nové kolegy  nechceme měnit, ale máme samozřejmě nějaká pravidla. Ta ovšem nejsou nijak dogmatická, určitě od nás nedostanete předepsaný "call script" v kravatě, do komunikace se musí vždy přidat kousek sebe, a o tom to je. Zkušenost s IT je vítána, ale není vyžadována. Z mého týmu nebyl v IT znalý nikdo, vše je o tom, mít chuť se rozvíjet. Každý den se tu člověk v podstatě posouvá dál, protože pojem IT je velice rozsáhlý a my nechceme a ani nesmíme usnout na vavřínech.“