Kariéra

KDO JSME?

CoolPeople je největší nezávislý poskytovatel externích IT kapacit a souvisejících služeb.
Spolehlivě a rychle najde a poskytne IT odborníky podle přesných požadavků klienta.

 

JAK FUNGUJEME?

Společnost CoolPeople poskytuje pronájem IT odborníků pro zákazníky z řad velkých tuzemských a mezinárodních korporací (mobilní operátoři, banky…), přičemž funguje na základě sdílené ekonomiky. Nezaměstnává žádné IT odborníky, ale flexibilně je vyhledává a propojuje jejich volnou kapacitu s poptávkou klientů. Princip fungování CoolPeople je tedy velice jednoduchý (propojuje poptávku s nabídkou), avšak narozdíl od podobně fungujících společností, jakými jsou např. Uber nebo Airbnb, je také velmi specifický. Tím, že naší hlavní komoditou jsou specifičtí IT odborníci (různých "parametrů a preferncí"), nelze jeho fungování nechat na počítačových algoritmech a automatech. Aby vzájemné propojení mezi IT odborníkem s určitými dovednostmi, zkušenostmi a představami, úspěšně ladilo s konkrétními specifickými požadavky klienta, je zapotřebí osobního přístupu.

 

EFEKTIVNÍ TÝM

Proto je pro nás interní tým, skládajíci se z tzv. Sourcingu a Salesu tak zásadní. A co je náplní konkrétních pozic? Zjednodušeně řečeno jsou obchodníci zodpovědní za akvizici a péči o klienty, a sourcing tým je zodpovědný za vyhledávání a následnou péči o IT odborníky na projektech.

Sourcing Manager se soustředí na vyřízení objednávek klientů a aktivně vyhledává IT odborníky, s nimiž vede pohovory a připravuje vše potřebné k samotnému nástupu na IT projekt u klienta (zejména administrativně). Z každého nástupu pak získává tzv. finanční bonus, který se připočítává k fixní mzdě (šikovný Sourcer si tak vydělá i několik set tisíc korun za rok navíc). Prací obchodníka CoolPeople je se k takovým klientům dostat a kvalitně se o ně postarat.

Úkolem Sales Managera je tedy aktivně přinášet zakázky od klientů a ty pak společně se Sourcing Managerem komunikovat k samotnému uzavření smlouvy o poskytování IT zdrojů na konkrétní projekty.

UNIKÁTNÍ CRM SYSTÉM

Pro snadnou a rychlou "akci" (dodání ideální IT kapacity na klinetský projekt) má CoolPeople unikátní, velmi propracovaný systém práce, podpořený na míru vytvořeným počítačovým CRM systémem, jenž veškerou činnost eviduje a zjednodušuje. Díky této rozsáhlé databázi potenciálních kandidátů a propracovanému systému máme více než 90% úspěšnost v dodání požadovaných kandidátů.

 

PROČ HLEDÁME POSILY?

Společnost CoolPeople vznikla před 13 lety v Praze, a od té doby se jí daří dynamicky růst nejen v České republice, ale i v dalších zemích, kde působí. CoolPeople se pohybuje v oboru IT, který se vyznačuje rychlým růstem a platnou přímou úměrou mezi rostoucími poptávkami po IT odbornících, a růstem interního týmu CoolPeople. Nejen proto je další růst CoolPeople závislý zejména na nových nových kolezích, které dokážeme kvalitně vyškolit na naše know-how a principy práce.